poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Andreas Gruber ~ "48"

Tytuł: "48"
Autor: Andreas Grubor
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Liczba stron: 468
Ocena: 9/10Seryjny morderca daje 48 godzin na rozwikłanie zagadki dlaczego porwał swoją ofiarę. Po upływie czasu i okrutnych torturach, następuje egzekucja. Jedną z ofiar jest matka monachijskiej policjantki Sabine Nemez. Za wszelką cenę stara się odnaleźć mordercę. Pomaga jej w tym kryminalny analityk Maarten S.Snaijder.


Muszę przyznać, że temat jest dość oklepany- psychopatyczny morderca kontra policja. Pomimo tego książka naprawdę wciąga. Akcja toczyła się naprawdę szybko, więc nie było miejsca na chwilę znudzenia. Autor świetnie poradził sobie z czarnym charakterem, a także z krwawym opisem miejsc zbrodni. Szczegółowo poznaliśmy jego przeszłość, a także co nim kierowało do popełnienia morderstw. Ciekawy był dla mnie wątek,skąd brał inspirację na zabijanie swoich ofiar. Choć poznaliśmy mordercę na dosyć wczesnym etapie książki, nie ujęło to nic z przyjemności czytania. Co do reszty bohaterów, bardzo polubiłam Sabine i Maartena. Ich współpraca nie była kolorowa, ale miło było czytać jak pracują razem nad śledztwem. Powoli poznajemy nowe tajemnice, które na końcu łączą się w logiczną całość.

,,Nie zdobywam świata na raz i w całości, ale po kawałku, tak dobrze, jak tylko potrafię."

Mimo, że nie ma tutaj jakiś szczególnych zwrotów akcji to powieść bardzo mi się spodobała. Prosty język, krótkie rozdziały i dużo dialogów na pewno pomogą się zrelaksować. Jak najbardziej polecam:)
Udostępnij

1 komentarz :

Designed by Blokotek. All rights reserved.